Strona główna - Lokalna Grupa Działania - DOLINĄ WIEPRZA I LEŚNYM SZLAKIEM

Strona główna
O Nas
Dobre praktyki LGD
Misja, Wizja i Cele
Statut LGD
Władze
LSR
PROW 2007-2013
LEADER
Nabory Projektów
Dokumenty
Publikacje LGD
Konferencje i Szkolenia
Przedsięwzięcia
Do Pobrania
Zamówienia-ogłoszenia
Projekty współpracy
Kalendarium działań
Kontakt z Nami
KOLEJNA IMPREZA PROMOCYJNA LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA DOLINĄ WIEPRZA I LEŚNYM SZLAKIEM Print
Jun 03, 2015 at 06:08 AM

W dniu 6 czerwca z przystani  kajakowej w Szczekarkowie ruszyła kolejna impreza Lokalnej Grupy Działania. Tym razem był to spływ kajakowy do Woli Skromowskiej. Przedsięwzięcie pod nazwą "Piknik kajakowo-wędkarski w Woli Skromowskiej" organizowane było wspólnie   z Kołem Gospodyń Wiejskich z Woli Skromowskiej.

Na spływie dopisała zarówno pogoda jak i uczestnicy.

W dobrych humorach i kondycji wszyscy rano wypłynęli ze Szczekarkowa aby popołudniem,   z krótkim postojem na przystani w Leszkowicach, zameldować się  na przystani w pobliżu mostu na rzece Wieprz w Woli Skromowskiej.

Miejsce znajduje się na prywatnym terenie, który w przyszłości zostanie wyposażony w niezbędną infrastrukturę i atrakcje dla kajakarzy tak aby stanowić stały punkt postojowy i noclegowy na Wieprzu dla miłośników kajakarstwa.

Chętni mogli sprawdzić swoją cierpliwość i umiejętności biorąc udział w konkursie wędkarskim. Dla uczestników przewidziano puchary i dyplomy.

Wszyscy uczestnicy spływu, jak również okoliczni mieszkańcy mogli wziąć udział w spotkaniu integracyjnym. Zaplanowano poczęstunek w postaci grochówki oraz specjałów członkiń Koła Gospodyń Wiejskich: ciast, pierogów i grilla.

W trakcie biesiady przygrywał zespół "Tadeusz na żywo".

Galeria zdjęć >>>>

Leszek Zieliński

Dyrektor biura LGD

Zaproszenie na piknik kajakowo-wędkarski w woli skromowskiej Print
Jun 02, 2015 at 01:32 PM

PROMOCJA GMINY LUBARTÓW Z LOKALNĄ GRUPĄ DZIAŁANIA Print
Jun 01, 2015 at 05:35 PM

W dniu 29 maja 2015 na terenie gminy Lubartów w Łucce, odbyła się impreza promocyjna "Na ludowo w Gminie Lubartów". Impreza miała na celu promocje Gminy Lubartów i Lokalnej Grupy Działania.

W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z gminy Lubartów i zaproszeni goście, w tym posłowie, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i powiatowego, instytucji kultury, przedsiębiorcy.

Podczas spotkania zaprezentowano dorobek gminy, w tym przedsięwzięcia zrealizowane z funduszy PROW 2007-2013.

Zaprezentowano również nowo powstałe na terenie gminy szlaki: rowerowy i nordic walking.

Dokonano otwarcia boiska sportowego zrealizowanego w ramach działania LEADER poprzez Lokalną Grupę Działania "Doliną Wieprza i Lesnym szlakiem".

Zainteresowani mogli się również zapoznać z innymi działaniami prowadzonymi przez LGD. Na zorganizowanym stoisku była również możliwość zaopatrzenia się materiały informacyjno-promocyjne LGD w postaci biuletynów, przewodników turystycznych.

Główną jednak częścią imprezy był występ zespołu Rokiczanka i Mała Rokiczanka.

Zespół zaprezentował licznie zgromadzonym swoje największe przeboje.

Galeria zdjęć >>>>>

SZKOLENIE DLA ROWERZYSTÓW W RAMACH WSPÓŁPRACY STOWARZYSZEŃ Print
Jun 01, 2015 at 08:49 AM

W dniu 21 maja dyrektor biura Stowarzyszenia LGD Doliną Wieprza i leśnym szlakiem na prośbe Stowarzyszenia Przyjaciół Niepełnosprawnych LIBRA działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie, przeprowadził szkolenie dla podopiecznych ośrodka, którzy zamierzają wziąć udział w rajdach rowerowych organizowanych przez LIBRĘ. Szkolenie obejmowało podstawowe informacje dotyczące wyposażenia i przygotowania roweru do wycieczek rowerowych w tym niezbędnego oświetlenia. W dalszej części mowa była o ubiorze rowerzysty i akcesoriach przydatnych podczas wypadów rowerowych poza miasto. W ostatniej części przypomniane zostały podstawowe przepisy jakim podlegają jednoślady na drogach publicznych.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem podopiecznych ośrodka.

Po spotkaniu osobom, które będą brały udział w rajdach, zostały rozdane drobne upominki przydatne rowerzystom w postaci koszulek, czapeczek, kamizelek odblaskowych i przewodników po trasach rowerowych Lokalnej Grupy Działania.

Galeria zdjęć >>>>

Leszek Zieliński

<< Start < Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

...........................................................................................................

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Działanie 4.31 "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja"


Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Dotacje na rozwój wsi - Lubelskie

Członkowie LGD

Statystyka
9 osoby online
Do dziś zanotowaliśmy 616324 odsłon


kajakiempowieprzu.pl

aktywniezkijkami.pl

Przewodnik rowerowy >>>


Top!