Szkolenie "Agroturystyka-szansą dla Gminy Ostrówek" - Lokalna Grupa Działania - DOLINĄ WIEPRZA I LEŚNYM SZLAKIEM

Strona główna
O Nas
Dobre praktyki LGD
Misja, Wizja i Cele
Statut LGD
Władze
LSR
PROW 2007-2013
LEADER
Nabory Projektów
Dokumenty
Publikacje LGD
Konferencje i Szkolenia
Przedsięwzięcia
Do Pobrania
Zamówienia-ogłoszenia
Projekty współpracy
Kalendarium działań
Kontakt z Nami
Szkolenie "Agroturystyka-szansą dla Gminy Ostrówek" Print E-mail

Dnia 22 listopada w Gminnym Centrum Turystycznym w Ostrówku-Kolonii, po raz pierwszy odbyło się szkolenie dla mieszkańców Gminy Ostrówek, zainteresowanych tworzeniem gospodarstw agroturystycznych.

Celem szkolenia było przekazanie praktycznej wiedzy w tworzeniu i prowadzeniu własnego gospodarstwa agroturystycznego, jako dodatkowego źródła dochodów oraz stworzenie miejsc noclegowych na terenie Gminy Ostrówek, których w tej chwili brak.

W szkoleniu wzięło udział 19 osób, z następujących miejscowości: Ostrówka, Leszkowic, Tarkawicy, Kamiennowoli, Dębicy, Antoniówki, Żurawińca-Kolonii.

Prelegentami szkolenia byli: specjalista ds. koordynacji projektów z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli- Pani Justyna Matras, dyrektor Lokalnej Grupy Działania ?Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem"- Pan Leszek Zieliński, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim, Oddział w Ostrówku- Pan Rafał Karpysz. Z uczestnikami spotkali się również osoby prowadzące już gospodarstwa agroturystyczne: Pani Danuta Kowalczyk - "Dworek Różany" z Zażuka i Pani Urszula Osik - "Nad rzeką" z Woli Skromowskiej.

Uczestnicy szkolenia poznali podstawy prawne i wybrane zagadnienia dotyczące prowadzenia agroturystyki oraz zasady urządzania kwater agroturystycznych. Dowiedzieli się jak przygotować domowników do przyjmowania gości i jak pozyskać środki finansowe na tego typu działalność. Analizowali lokalne zasoby w budowaniu oferty turystycznej oraz prowadzili dialogi z właścicielami ww. gospodarstw agroturystycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu agroturystycznego oraz materiały szkoleniowe.

...........................................................................................................

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Działanie 4.31 "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja"


Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Dotacje na rozwój wsi - Lubelskie

Członkowie LGD

Statystyka
3 osoby online
Do dziś zanotowaliśmy 588065 odsłon


kajakiempowieprzu.pl

aktywniezkijkami.pl

Przewodnik rowerowy >>>


Top!